Достапни линкови

Еврокомесарот Филе утре во посета на Албанија


Штефан Филе
Комесарот за проширување на Европската Унија Штефан Филе утре ќе престојува во официјална посета на Тирана, за време на која се предвидени средби со албанскиот државен врв.Филе ќе се сретне со претседателот Бамир Топи, со премиерот Сали Бериша, со шефот на дипломатијата и вицепремиер Едмонд Хаџинасто и со претседателката на Парламентот Јозефина Топали.
XS
SM
MD
LG