Достапни линкови

Сиријските бунтовници убиле петнаесетмина војници


илустрација
Сиријската обсерваторија за човекови права, која се занимава со опозициското движење против претседателот Башар Ал Асад, соопшти дека петнаесетмина војници загинале во заседа на бунтовниците. Групата тврди дека припадниците на групата, во која имало и двајца команданти, биле убиени во западната провинција Алепо. Двајца бунтовници исто така загинале во нападот. Извештајот следи еден ден по тврдењата на бунтивниците за 12 убиени владини трупи во провинцијата Диер ал Зор.
XS
SM
MD
LG