Достапни линкови

Нова алатка на Фејсбук ќе овозможи корисниците да донираат органи


Основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг најави нова алатка на популарната социјална мрежа која ќе им овозможи на луѓето да се регистрираат како донатори на органи. Цукерберг изјави дека новата алатка е едноставна за користење: Корисниците одат на нивниот времеплов,кликаат "Здравје и убавина", и ја избираат новата опција, "Изберете дарители на органи“. Со речиси еден милион корисници, донацијата на органи на Facebook регистарот може да ја подобри трансплантацијата на органи, каде што побарувачката е многу поголема од понудата.
XS
SM
MD
LG