Достапни линкови

Сирија - бунтовнците убиле 12 владини војници


Сирија - Идлиб, 30 Април
Сириската опсерваторија за човекови права со седиште во Лондон соопшти дека опозиционите борци убиле најмалку 12 владини војници во борбите во Деир ал Зор.
Истата група јави дека вчера во Идлиб биле убиени 10 луѓе при гранатирање.
Во меѓувреме, посматрачите на Обединетите Нации се обидуваат да го одржат прекинот на огнот постигнат по едногодишното насилство во Сирија.
XS
SM
MD
LG