Достапни линкови

Путин и Медвед на демонстрации за 1 Мај


Медведев и Путин
Новоизбраниот Претседател Владимир Путин и Претседателот на заминување Дмитриј Медведев им се приклучија на илјадниците луѓе на прославата за 1 Мај на Црвениот Плоштад во Москва.
Тие се ставија на чело на колоната на синдикатите чии членови носеа плакати со кои го славеа Кремљ, а се исмеваа на сметка на опозиционите протести. Путин на 7 Мај и официјално ке биде инаугуриран за Претседател.
XS
SM
MD
LG