Достапни линкови

Штрајкови и протести во САД за 1 Мај


Активисти во неколку американски држави планираат одбележување на 1 Мај со маршеви, демонстрации и протести против економската не-еднаквост.
Во Сан Франциско ке се штрајкува на пристаништата, додека движењето „ Окупирај го Вол Стрит“ најавува креативен протест против корпорациите. Движењето „ Окупирај го Лос Анџелес“ пак планира караван со велосипеди кој ке заврши со протест пред финансискиот центар на градот.
XS
SM
MD
LG