Достапни линкови

Клинтон во Пекинг ќе разговара за човековите права


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека во Пекинг со кинеските официјални претставници ќе разговара на теми поврзани со човековите права, за време на Американско - Кинескиот стратегиски и економски дијалог што ќе се одржи подоцна во текот на оваа недела.
Пред да отпатува Клинтон во Вашингтон рече дека меѓу Кина и САД има прашања во областа на човековите права за кои не се согласуваат.
XS
SM
MD
LG