Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево и топло


Времето ќе биде сончево и топло, попладне со умерен развој на нестабилна облачност во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.
Температурата ќе се движи од 23 до 32 степена.
Во Скопје ќе биде сончево со температура до 31 степени.
XS
SM
MD
LG