Достапни линкови

Трета експлозија во Идлиб


штетата од една од првите експлозии денеска
Сиријската обзерваторија за човекови права, базирана во Британија, соопшти дека трета експлозија се случила во градот Идлиб, во северозападниот дел на Сирија. Новиот инцидент се случи само неколку часа по две експлозии во населеното место во кои, според организацијата, загинале дваесетмина. Сиријските државни медиуми, пак, јавија дека осуммина загинале во првите две експлозии, предизвикани од бомбаши самоубијци. Либијските власти ја гледаат вината кај терористи кои му се противат на претседателот Башар Ал Асад.
XS
SM
MD
LG