Достапни линкови

Градоначалникот на Лондон бара расчистување на гужвите


илустрација
Градоначалникот на Лондон предупреди дека долгите задржувања за странските патници на аеродромот „Хитроу“ може да го нарушат имиџот на Британија во пресрет на Летните олимписки игри. Градоначалникот Борис Џонсон во службен допис наведува дека долгите редици на аеродромот оставаат ужасен впечаток и бара итно да се расчистат гужвите. Медиумите јавуваат дека патниците кои не се од земјите членки на Европската унија чекаат во ред и по два часа на пасошна контрола.
XS
SM
MD
LG