Достапни линкови

Азербејџан од утре претседава со Советот за безбедност


Азербејџан утре ќе го превземе претседателството со Советот за безбедност при Обединетите нации за месец мај. Земјата e дел од Советот од октомври минатата година, кога стана привремен член со рок од две години. Азербејџан беше избран откако Словенија се повлече.
XS
SM
MD
LG