Достапни линкови

Кинескиот дисидент во американската амбасада во Пекинг


Кинескиот слеп активист за човекови права Чен Гуангченг, кој побегна од домашен притвор пред една недела, се засолнил во американската амбасада во Пекинг, но не бара азил во САД, соопшти денеска негов пријател и дисидент Ху Џиа. Официјални претставници на САД не потврдија дека Чен е под нивна заштита.
XS
SM
MD
LG