Достапни линкови

Бил Клинтон со подршка за Обама


Поранешниот американски претседател Бил Клинтон застана зад актуелниот претседател Барак Обама во кандидатурата за претседателските избори во ноември. Клинтон оцени дека администрацијата на Обама направила прогрес во обновувањето на економијата, а неговиот против-кандидат Мит Румни се залага за политики кои доведоа до најлошата економска криза од времето на големата депресија.
XS
SM
MD
LG