Достапни линкови

Оланд води пред Саркози, барем според анкетитеКандидатот на социјалистите за претседател на Франција, Франсоа Оланд, во вториот круг од изборите, во недела, би добил 53 насто од гласовите, додека актуелниот претседател Никола Саркози 47 насто, покажуваат најновите анкети. Меѓутоа, околу 22 насто од анкетираните кои се изјасниле дека ќе излезат на гласање, сеуште се неопределени.
XS
SM
MD
LG