Достапни линкови

Двајца осомничени милитанти убиени во Пакистан


Припадници на пакистанските разузнавачки служби велат дека двајца осомничени милитанти биле убиени во ракетен напад на американско беспилотно летало. Разузнавачите, кои инсистираат на анонимност бидејки не се овластени да даваат официјални изјкави, велат дека две ракети од леталото удриле во зграда во племенскиот регион во Северен Вазиристан, напад во кој загинале двајцата осомничени. САД ги сметаат ракетните напади за есенцијални во борба против припадници на терористичката Ал Каеда и сродни групи.
XS
SM
MD
LG