Достапни линкови

Тепачка во Чаир


тепачката се случила во чајџилница (фото: илустрација)
Татко и син се повредени во масовна тепачка која настанала вчеравечер во скопската населба Чаир, јавуваат македонските медиуми. Според МВР во тепачката биле инволвирани таткото, синот и уште две лица од една страна, против десетмина други лица од друга страна. Се претпоставува дека во инцидентот се користело и огнено оружје. Повредените се хоспитализирани.
XS
SM
MD
LG