Достапни линкови

Неритан Цека предложен за кандидат за претседател на Албанија


Партијата Демократска алијанса го предложи Неритан Цека за функцијата претседател на Албанија, јави дописникот на МИА од Тирана. Кандидатурата на Цека е втора за оваа функција, по онаа на екс-лидерот на социјалистите и екс-премиер Фатос Нано, кој неодамна сам ја прогласи својата кандидатура.
Во соопштението за јавноста партијата искажува убеденост дека Цека има најголеми шанси за поддршка од сите страни.
XS
SM
MD
LG