Достапни линкови

Иванов во посета на Литванија


Претседателот Ѓорѓе Иванов и претседателот на Летонија Андрис Берзинс вчера во Рига
Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов денеска е во официјална посета на Литванија, последна станица од турата на Балтичките земји. Шефот на државата лобира кај балтичките земји за подршка во пресрет на претстојниот самит на НАТО во Чикаго, јавуваат медиумите. Вчера, Иванов беше во Летонија, каде што му беше пренесена поддршката за евроатланските заложби на Македонија.
XS
SM
MD
LG