Достапни линкови

Седуммина загинати во судар во Јапонија


Најмалку седуммина загинаа а четириесетмина се повредени во судар во Јапонија. Медиумите јавуваат дека инцидентот се случил кога автобус кој пренесувал туристи излетал од патот и удрил во бетонски зид во северниот дел на Токио. Полицијата го истражува случајот.
XS
SM
MD
LG