Достапни линкови

Француски новинар исчезна во Колумбија


Претставници на војската во Колумбија потврдија дека француски новинар исчезнал по бунтовнички напад врз припадници на армијата. Тројца војници и еден полицаец загинале во нападот. Исчезнатиот новинар е Ромео Ланглоис, кој пишува за „Ле Фигаро“ и фрацуската телевизија 24. Новинарот бил на задача, следејки воена мисија за спречување на трговија со наркотици, соопштија од колумбијското министерство за одбрана.
XS
SM
MD
LG