Достапни линкови

Пронајдено оружје на брод од Либан кон Сирија


Бродот „Лутфука 2“
Припадници на Либанската разузнавачка служба испрашувале членови на екипаж на брод кој пренесувал оружје, наводно наменети за сиријските бунтовници, јавија медиумите. Либанската армија соопшти дека бродот „Лутфула 2“ пренесувал три контејнери со автоматски пушки, муниција, минофрлачи и друго оружје. Сиријските власти неколку пати обвинуваа дека оружјето за бунтовниците се шверцува од Либан.
XS
SM
MD
LG