Достапни линкови

Шарапова и Азаренка ќе се соочат во Штудгард


Светската тенисерка број еден Викторија Азаренка денеска ќе се соочи со Марија Шарапова во Штудгард. Мечот меѓу двете се случува откако Шарапова и Азаренка ги победија ривалите во саботата, со што се пласираа во финалето. Шарапова ја победи Петра Квитова од Чешка а Азеракова ја совлада Агниезка Радванска.
XS
SM
MD
LG