Достапни линкови

Украина: 250 илјади долари награда за информација за бомбашките напади


Дњепропетровск, 27.04.2012.
Украинскиот претседател Виктор Јанукович најави награда од 250 илјади долари за информација која би водела до организаторите на вчерашните четири експлозии во Дњепропетровск во кои беа повредени 30 луѓе. Јанукович оцени дека станува збор за терористички акт. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападите до кои дојде на неколку недели пред почетокот на Европското првенство во фудбал што заеднички го организираат Украина и Полска.
XS
SM
MD
LG