Достапни линкови

ДУИ: Образованието, приоритетна програмска определба


Али Ахмети
Централното претседателство на ДУИ синоќа во седиштето на партијата во Тетово одржа редовна средба. Како што е соопштено, се разговарало за образованието на албански јазик во Македонија, како и изборите во сите органи на партијата. ,,Образованието е приоритарна програмска определба на ДУИ. Затоа во соработка со академскиот свет ќе направиме максимални напори за да го подигнеме квалитетот на образовниот систем на сите нивоа,, наведува ДУИ.
Централното претседателство исто така донесло одлука за оддржување избори во сите ограноци на ДУИ, како и на Форумот на жените и Форумот на младите на ДУИ.
XS
SM
MD
LG