Достапни линкови

Престрелка во Канадахар


Новинските агенции од Авганистан јавуваат дека две лица денеска сакале да извршат самоубиствени напади во седиштето на гувернерот на Кандахар Ториалај Веса. Се прецизира дека притоа дошло до престрелка со безбедносните сили и оти напаѓачите биле убиени, додека гувернерот не бил повреден.
XS
SM
MD
LG