Достапни линкови

Зацврстени мерки за безбедност во Дњепропетровск


Дњепропетровск
Мерките за безбедност се зацврстени во украинскиот град Дњепропетровск по експлозиите на четири бомби во кои беа поврдени 27 луѓе. Бомбите, кои биле поставени во канти за отпадоци, експлодираа покрај автобуска станица, кино и градскиот парк. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападите. Украинскиот претседател Виктор Јанукович оцени дека експлозиите се предизвик за целата земја.
XS
SM
MD
LG