Достапни линкови

Се спушти руската капсула со тројца космонаути


Казахстан, 27.04.2012
Руската вселенска капсула со двајца руски и еден американски космонаут, слета денеска безбедно во степите во Казахстан. Тројцата космонаути се вратија на земјата по над 160 дена поминати во орбитата, односно во Меѓународната вселенска станица.
XS
SM
MD
LG