Достапни линкови

Данска - Три лица уапсени за тероризам


Denmark
Данската служба за безбедност и разузнување соопшти дека три лица се уапсени во врска со истрага за тероризам.
Кај нив биле пронајдени оружје и муниција, но нема детали дали тие планирале некаков напад.
Едниот бил 22 годишен јорданец, другиот 23 годишен турчин и третиот данец кој живеел во Египет.
XS
SM
MD
LG