Достапни линкови

Демонстрации во Киев за ослободување на Тимошенко


Киев, 27.04.2012
Илјадници украински опозициони активисти се собраа денеска на протести во главниот град, Киев барајки ослободување на поранешната премиерка Јулија Тиомошенко и оставка од претседателот Виктор Јануковиќ. Демонстрантите носеле транспаранти со написи Украина без репресија.
XS
SM
MD
LG