Достапни линкови

Гвардиола си заминува од Барселона


Тренерот на Барселона Пеп Гвардиола, решил да не го продолжува договорот и на крајот од оваа сезона го напушта клубот, јави денеска Ројтерс. Гвардиола, за ваквата одлука го информирал вчера претседателот на Барселона Сандро Росел, а според шпанските медиуми, денеска и на играчите, на претпладневниот тренинг им соопштил дека го напушта клубот.
XS
SM
MD
LG