Достапни линкови

Пакистанскиот премиер не поднесува оставка


Пакистанскиот премиер Јусуф Реза Гилани денеска изјави дека нема намера да си поднесе оставка и оти единствено парламентот може да го разреши од функцијата. Повиците за оставка на Гилани уследија откако вчера Врховниот суд го обини за попречување на правдата во еден случај за корупција.
XS
SM
MD
LG