Достапни линкови

Бомбашки напад во Ирак, 10 загинати


Најмалку 10 лица загинале, а повеќе се повредени во две експлозии на бомби во ирачкиот град Бакуба, каде што живее мнозинско сунитско население. Автомобил бомба експлодирал пред едно кафуле во градот, а втората експлозија дошла од внатрешноста на објектот.
Нападот доаѓа една недела по серијата експлозии во неколку ирачки градови, во кои загинаа најмалку 35 луѓе, а беа ранети повеќе од 100.
XS
SM
MD
LG