Достапни линкови

Финале: Атлетико- Атлетик


Атлетико од Мадрид победи во Лигата на Европа во 2010 година
Екипите на Атлетико од Мадрид и на Атлетик од Билбао ќе играат во финалето на Лигата на Европа во фудбал. Во синоќешните реванш натпревари од полуфиналето, Атлетико и како гостин ја совлада Валенсија со 1:0 и со вкупен резултат 5:2 се пласира во финалето, а Атлетик го победи Спортинг од Лисабон со 3:1 и ги надомести 1:2 од првиот натпревар.
„Шпанското“ финале ќе се игра на 9 мај во Букурешт.
XS
SM
MD
LG