Достапни линкови

Убиен војник на НАТО во Авганистан


Портпарол на силите на НАТО во Авганистан изјави дека човек облечен во униформа на Авганистанската национална армија убил војник на меѓународната коалиција во јужниот дел на земјата. Напаѓачот загинал откако војниците од меѓународната коалиција возвратиле оган. Инцидентот се случил вчера. За сега нема дополнителни детали.
XS
SM
MD
LG