Достапни линкови

Хеликоптерска несреќа во Романија - петмина загинати


илустрација
Петорица загинаа во хеликоптерска несреќа во источниот дел на Романија, откако леталото се урнало во близина на селото Острав крај реката Дунав. Контролорот на летање Богдан Донциу изјави дека хеликоптерот бил еден од две цивилни летала кои сообраќале на релација од Молдавија кон Турција. Тој дополни дека вториот хеликоптер слетал во близина на местото на падот на првиот. За сега нема информации за идентитетот и националната припадност на загинатите.
XS
SM
MD
LG