Достапни линкови

Американската амбасада во Исламбад стравува од напади


полиција стои пред резиденцијата во која се верува дека се наоѓа семејството на осама Бин Ладен
Американската амбасада во Исламбад соопшти дека им го ограничила движењето на своите вработени во ресторани и низ пазари во главниот град на Пакистан неколку дена пред годишнината од смртта на осама Бин Ладен. Основачот на терористичката Ал Каеда беше убиен во интервенција на американските специјални сили на 2 мај минатата година. Постои загриженост дека милитантите би можеле да ја одбележат годишнината од смртта на нивниот лидер со нови напади.
XS
SM
MD
LG