Достапни линкови

Медведев смета дека Русија е послободна земја


Претседателот Димитриј Медведев рече дека Русија станала послободна земја во текот на неговиот четиригодишен мандат. Медведев смета дека Русија постигнала напредок во развојот на граѓанските слободи. Тој очекува да го превземе премиерското место откако неговиот наследник Владимир Путин ќе биде инаугуриран за трет претседателски мандат во мај. Медведев предвидува дека тој и Путин долго време ќе владеат со Русија.
XS
SM
MD
LG