Достапни линкови

Сиријската влада ги обвинува бунтовниците за експлозијата во Хама


Хама
Сиријските државни медиуми јавуваат дека за експлозијата во градот Хама во која загинаа најмалку 16 луѓе биле одговорни бунтовниците. Од друга страна, антирежимски активисти соопштија дека не се сигурни кој можело да стои зад вчерашната експлозија во која, според нив, загинале повеќе од 50 лица. Првично активистите, повикувајќи се на сведоци, јавија дека станува збор за гранатирање на Хама од страна на сиријската војска.
XS
SM
MD
LG