Достапни линкови

Во Вашингтон средба меѓу Клинтон и Бериша


албанскиот премиер Сали Бериша
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон одржа во Вашингтон разговори со албанскиот премиер Сали Бериша. Притоа таа изјави дека Албанија им е силен пратнер на Соединетите држави како дел од американската мисија во Авганистан. Бериша од своја страна рече дека негова главна цел е да ја убеди Клинтон да учествува на прославата на годишнината на албанската државност.
XS
SM
MD
LG