Достапни линкови

Британската полиција претпоставува дека МекКен е жива


Британската полиција соопшти дека Медлин МекКен, британското девојче кое исчезна во Португалија додека беше на одмор со родителите, веројатно е се уште жива. МекКен исчезна во 2007 година, по нејзиниот четврти роденден. Полицијата во Португалија ја затвори истрагата во 2008 година. За сега нема детали околу тоа зошто британската полиција смета дека девојчето е се уште живо.
XS
SM
MD
LG