Достапни линкови

Признаниа од обвинетите за атентат на лидерот на Абхазија


Александар Анкваб
Властите во грузискиот регион Абхазија соопштија дека осомничените уапсени под сомненија за обид за атентат на лидерот Александар Анкваб ги признале обвиненијата. Три лица им кажале на властите дека два пати се обиделе да го убијат претседателот. Последниот обид се случи во Фебруари, кога загинаа двајца телохранители на Анкваб. Четвртиот осомничен се самоубил во затворска келија.
XS
SM
MD
LG