Достапни линкови

Воениот Комитет на НАТО за Русија, Авганистан и Косово


Во Брисел денеска треба да се одржи состанок на Воениот комитет на НАТО. Шефовите на генералштабовите на земјите членки на НАТО ќе разговараат за мисијата на Косово - КФОР, повлекувањето на трупите од Авганистан и односите со Русија.На состанокот ќе учествува и делегација на АРМ предводена од началникот на Генералштабот на АРМ генерал-мајор Горанчо Котески
До разговорите доаѓа пред Самитот на Алијансата што треба да биде одржан во Чикаго, кон крајот на мај.
XS
SM
MD
LG