Достапни линкови

Ромни го критикуваше Обама за економијата


Мит Ромни
Мит Ромни повторно го критикуваше Претседателот Барак Обама за справувањето со економијата откако ја засили својата позиција како водечки кандидат на Републиканска Партија за ноемвриските претседателски избори.
Мит Ромни претходно победи уште во нови пет држави во трката на републиканците. Станува збор за Конектикат, Делавер, Њујорк, Пенсилванија, и Род Ајленд Ромни побара од гласачите да му помогнат објавувајки дека неговата кампања треба да стави крај на годините разочарување од Обама.
XS
SM
MD
LG