Достапни линкови

Пакистан тестираше ракета со среден дострел


Пакистанската армија соопшти дека успешно тестирала ракета со среден дострел способна да носи нуклеарно оружје.
До овој тест доаѓа откако пред помалку од една недела регионалниот нуклеарен ривал Индија успешно тестираше ракета со долг дострел способна до 5 илјади километри да носи нуклеарна боева глава.
Пакистан не соопшти колку километри е способна да достигне неговата ракета Шахен 1А.
XS
SM
MD
LG