Достапни линкови

Ромни победи во пет држави


Американскиот претседателкси кандидат Мит Ромни прогласи победа во нови пет држави во трката на републиканците за соочување со Барак Обама на изборите во ноември. Ромни ефективно победува откако неговиот ривал Рик Санторум се повлече од трката на 10 ти април.
XS
SM
MD
LG