Достапни линкови

Двајца осомничени за тероризам уапсени во Британија


Британската полиција соопшти дека биле уапсени петмина осомничени за планирање терористички акти. Апсењата се случиле во Лутон, северно од Лондон. Уапсените се на возраст од 21 до 35 години и биле притворени на различни локации пред да бидат пренесени во Лондон каде се испрашуваат.
XS
SM
MD
LG