Достапни линкови

Медведев се подготвува за премиерската функција


Рускиот претседател Димитриј Медведев вети дека ќе се заложи за агендата за модернизација и имплементирање на политички и економски реформи откако ќе ја превземе премиерката функција. Неговиот наследник Владимир Путин би требало да го номинира Медведев за фукцијата премиер на 7 мај, кога новоизбраниот руски претседател ќе биде инаугуриран. Договорот меѓу двајцата лидери за размена на позиции предизвика улични протести пред мартовските избори.
XS
SM
MD
LG