Достапни линкови

Путин не гледа можности за соработка со опозицијата


Russia -- President-elect Vladimir Putin at a meeting of the Finance Ministry's Collegium, Moscow, 17Apr2012
Портпаролот на ново-избраниот руски претседател Владимир Путин изјави дека Путин не гледа многу можности за соработка со лидерите на опозицијата, бидејки немале идеји, а многумина од нив биле нехаризматични нули. Портпаролот Дмитриј Пешков, во интервју за Ројтерс, истакнал дека опозиционите лидери се неконструктивни и функционираат врз принципите на нихилизам. Опозицијата планира така-наречен марш на милионите на 6-ти мај, ден пред инаугурацијата на Путин.
XS
SM
MD
LG