Достапни линкови

Северна Кореја се подготвува за нуклеарен тест


Северна Кореја ги привршува подготовките за трет нуклеарен тест и наскоро ќе го изврши, јавуваат анонимни извори од Пјонгјанг и Пекинг. Медиумите во Јужна Кореја јавија дека Северна Кореја веројатно во наредните две, три недели ќе извршу нуклеарна проба.
XS
SM
MD
LG