Достапни линкови

Расправија за имот со пиштоли во населба Козле


Вооружена престрелка се случила синоќа во скопската населба Козле потвдруваат од Министертвото за внатрешни работи.Според нивните првични инфомации станува збор за распарвија која завршила си пукање. Синоќа поради нерасчистени имотно правни односи настанала расправија меѓу двајца возрасни мажи, при што едниот 63 годишен маж испукал неколку куршуми и го ранил 71 годишниот маж со кој се расправал. Ранетиот е однесен на лекување во Ургентниот центар.
Полицијата извршила увид на местото на настанот и работи на негово целосно расветлување.
XS
SM
MD
LG